Güncel ve Sosyal Bilim Makaleleri

Yalandan Kim Ölmüş

Kişisel Web

25.2.2015

Yalandan Kim Ölmüş!

Yağlı yal ile beslenen besleme havuz medyanın renkli ekranlardan bir muhterem kahramanlık (!) nutukları atıyor; "Biz hiç kimseden izin almadık, bu karar Ankara'da alınmıştır." (Demek ki başka kararlar, başka yerlerde alınıyormuş! Bu da bir itiraftır!)

Devam ediyor muhterem;"Kimseye danışmadık, kimseye bilgi vermedik. Bu operasyon (kaçma operasyonu demek istiyor!) başta cumhurun başı, hükümet ve genel kurmay başkanlığı bilgisi dahilinde olmuştur." Bravo!... Alkışlar!...

***

Türkiye şokta!... Vatan toprağı savunulmadan ataların atası Süleyman Şah'ın kemikleri torbaya konulup kaçmış Türk Devlet... Bir felaket... Kara bir gün... Devletin onuru, itibarı ayaklar altında... Nutuk attığı kalabalık arasında az da olsa haysiyetli "muzır gazeteciler" varmış hala ki; soru üstüne soru sorulunca; "Sivil kayıp olmasın diye IŞİD karşıtı Koalisyon güçlerine de bildirdik!".. Az daha sıkıştırılınca, "ABD'nin de bilgisi var!.."

Yal yalayanlar korkaklığı, kaçışı "zafer", "kahramanlık" diye tek merkezden yansıtıyorlar halkımıza... Yalan üstüne yalan konularak inşa edilmiş bir kahramanlık(!) nutku... Birilerinin şunu söylediklerini tahmin ederim; "Efendim bu siyasetin gereğidir!!!"

***

Kim demişse ruhuna rahmet; "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" diye...

Ve bir açıklama geliyor, hem de Türkiye düşmanı terör örgütünden...

İşte terör örgütü PKK'nın medya sesi olan "Fırat Haber Ajansı" tarafından geçilen bir haber. Haberin özü şöyle:"Türk ordusu Kobanê Kantonu Savunma Konseyi izni ile Kobanê topraklarına resmi bir şekilde girerek, YPG güçleri ile Süleyman Şah türbesine ortak bir operasyon düzenledi."

***

Çok muhterem zat çaresiz yine yağlı yal besleme ekranlarda; "Evet onlara da haber verildi, can kaybı olmasın diye!.."

Yalandan kim ölmüş ki!..

***

Dilde kemik yok, söyle söyleyebildiğin kadar...

Nasılsa millet "balık hafızalı", yarından tezi yok, hemen unutur...

"Çalıyorlar ama çalışıyorlar da..." diyeceklerini biliyorlar...

Şimdi iş daha kolay; "Çalıyorlar ama kaçmasını da biliyorlar!" olacak artık...

Ya da "Çalıyorlar, yalan da söylüyorlar ama camiye gidiyorlar!.."

Der benin çok muhterem mütedeyyin vatandaşım, der!

"Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" diyenin ceddine bir Fatiha...

***

Yalanları duyulunca hemen terör örgütünden yeni bir açıklama gelir;

Terör örgütünün açıklaması: "PYG Kobani Komutanlığımızca belirlenen yetkili arkadaşlarımız ile Türk devleti yetkilileri arasında yürütülen 4 günlük tartışmalar ardından operasyon planlaması somutlaştırılmıştır."

Kim yalan söylüyor?

PKK mı, PYD mi, PYG mi, KCK mı yoksa kendini bakan başı sanan zat mı?

Herkeste akıl var, düşünsün bulsun, değil mi ya!

***

Sen ey namazlı niyazlı, mütedeyyin Sami ağabey, Mehmet efendi, Hasan kardeşim, Fatma ablam, Ayşe bacım... Sesimi bir kere duy... Bak işte seni aldatanların nasıl büyük yalan söylediklerini, nasıl senin duygularını sömürdüklerini, mürailikte dünya birincisi olduklarını gör, anla artık... Yalancıların seni, çocuklarını, torunlarını nasıl bir felaketin içine sürüklediklerini anla artık!...

***

Bir insan ne için yaşar?

Şerefi için, namusu için, vatanı için, bayrağı için, hürriyeti için, devleti için...

Sen de, ataların da, çocukların da, torunların da bunlar için yaşadılar, yaşayacaklar...

Şimdi sana basit bir soru soracağım: bir terör örgütü, ya da bir yabancı, ya da senin bir komşun gelip sana dese ki; "Yaşadığın evinden, bahçenden çık git. Burası benimdir, ben işgal ediyorum" derse, tasını tarağını, bohçanı toplar çıkar gider mısın?

Her halde gitmezsin, mücadele edersin, çarpışırsın, gerekirse ölürsün...

Çünkü namusuna, onuruna, hürriyetine, mülküne tecavüz var...

Sen sade vatandaş iken bu çatışmayı göze alırsın...

Ama, senin oy verip iktidar yaptıkların Türkiye Cumhuriyet Devletinin namusunu, haysiyetini, onurunu, bayrağını, toprağını korumadılar.

Atalarımızın atası olan Süleyman Şah'ın Suriye'deki türbesini korumadılar, mücadele etmeden kemiklerini torbalara koyup kaçtılar, vatan toprağını terk ettiler.

Bunu yapan işte oy verdiklerin...

***

Şimdi yine senden oy isteyecekler. Oyunu yine verecek mısın?

Sakın ola ki "iyi de kime vereyim" deme...

Yalancılara, hırsızlara, mürailere, vatan toprağını satanlara sakın verme de kime verirsen ver... Türkiye felakete sürükleniyor, bunu bil, ona göre kararını ver...

25.2.2015

R. Demir

1364

©2008, Tüm Hakları Prof. Dr. Ramazan DEMİR'e Aittir850939