Güncel ve Sosyal Bilim Makaleleri

ŞAİBELİ PARMAK

KİŞİSEL WEB

26.1.15

Şaibeli Parmak!

Tarihi bir gün yaşandı; 20 Ocak 2015 tarihinde...

Yer TBMM çatısı altı...

Gazi Meclisin siciline irinli bir leke bulaştırıldı!

"17/25 Aralık Hırsızlık Haftası" olarak bilinen belgeli, şahitli ve ispatlı kayıtların müsebbipleri hakkında "adaletin tecellisi" için bir fırsat vardı; kullanılmadı bu fırsat!

Gazi Meclise "leke" sürüldü!

Menfaat için, ikbal için, mevki için hırsızlığa, yolsuzluğa, rüşvete, harama, irtikaba, mürailiğe kısaca her türlü ahlaksızlığa göz yumuldu.

Bu melanetlerin soruşturulması, cezalandırılması engellendi!

Kim tarafından?

"Şaibeli parmaklar" tarafından!

Adalet ve hukuk adına "evet" demesi gereken parmaklar "hayır" deyip bu ahlaksızlığı onayladılar. Hırsızın yargılanmasını engellemek için "olumlu" oy kullanan çukur karakterler boy gösterdiler!..

***

Ey kalkan "şaibeli" parmak, virgül bile senin yanında "elif" kadar "dik" sayılır!..

İkbal, mevki ve çıkar uğruna gösterdiğin "şüpheli ve şaibeli" olma örnekliğin tarihe geçmiştir. "İsmin" bin asır sonra da olsa bu halinle anılacaktır.

Önünde eğilmekten hicap duymadığın menfaatin, çıkarın her zerresi ateş olup canına yapışacak ve kaşınacaksın!..

Nasıl ki bir sinek Nemrut'un burnundan girip beynini kemirdi, başını taştan taşa vurarak sineği çıkarmaya çalışırken geberdiyse, senin de vücuduna yapışan o "haramı onaylayan parmakla" verdiğin oyun karşılığı olarak acıyla vücudunda oluşacak kaşıntıyla (X) sınıfına gideceksin.

Kendi tırnaklarınla kaşıyarak bu ihanetin ateşini söndüremeyecek, bağıra-bağıra yuvarlanıp düşeceksin "vil-vil deresine!"

***

Kula kulluk yapmak için, köleliğe devam etmek için adalet ve hukukun tecellisine engel olan o parmak iflah olmayacaktır. Beyni midesinin emrindeki çakalların günahını çekecektir. O şaibeli parmak, suçluyu suçsuzlaştırma hamlelerin ispatidir!..

Adalet önünde aklanmayı reddedenler, buna destek veren şaibeli parmaktan daha itibarlıydılar, en azından onlar "hırsızdı", peki sen nesin?

Adalete teslim olmaya cesaret ve yüreği yetmeyenler, kendilerini kurtaracak piyon parmağı buldukları için sevinçlidirler.

Düne kadar sümük salya yalvaranlar, suratları köseleye dönenler; "Bizi Adaletin önüne çıkarmayın!.." diye yalvaranlar şimdi meşk yapabilmenin zevkindeler.

Onlara bu şansı veren senin kalkan o "şaibeli" parmağındır!.

***

Virgül gibi bükülürken, muhteremin önünde eğilip etek öperken bile inanın ki bu denli zavallılık örneği olmamış, küçülüp alçalmamıştın ey "parmak!.." Ama ne zamanki açıktan ve belgeli olarak hırsızlığı, rüşveti, yolsuzluğu, kini, nefreti, haramı "mubah" sayıp adalete, hukuka "engel olmak" yönünde kalktın sen kendini ifşa ettin!

Hırsızları, yalancıları, haramzadeleri koruyup kollayanlardan oldun; artık eğilen bükülen değil "çukurlaşan" varlık oldun!..

Sen bir çukursun!..

Kabul edelim ki çukur değil de eğildin, büküldün yerlere yapıştın!

Eğildiğin yerler ve alçalıp yapıştığın zeminler "ıspatula" ile kazınacak olsa, dürüstlük, doğruluk, mertlik, ahlak, cesaret, adalet adına zerre kadar değer bulunamayacaktır!..

Bunu ispatladın bre "şaibeli" parmak!...

R. Demir (23.1.15)

1261

©2008, Tüm Hakları Prof. Dr. Ramazan DEMİR'e Aittir850950